Doğu Perinçek sözleri

Doğu Perinçek, Türk siyasetçi, hukukçu ve yazar.

Tarih fotoğrafı üzerine yazılmış özlü söz: Apo, 2000 yılında Seyyit Rıza ve Şeyh Sait'e
Yüksek kalitede görmek için görsele tıklayın.
#1 Kopyala

Apo, 2000 yılında Seyyit Rıza ve Şeyh Sait'e "gerici", "İngiliz işbirlikçisi" sıfatlarını layık görüyordu. "Mustafa Kemal, onları bastırmakta haklıydı" diyordu.


bastırmak şeyh demek i̇ngiliz hak mustafa i̇şbir kemal sıfat

çakıl fotoğrafı üzerine yazılmış özlü söz: Türk devleti Abdullah Öcalan'ı çok kısa zamanda çıkartacak. Abdullah Öcalan'a..
Yüksek kalitede görmek için görsele tıklayın.
#2 Kopyala

Türk devleti Abdullah Öcalan'ı çok kısa zamanda çıkartacak. Abdullah Öcalan'a 'Silahları bıkarın, biz yanlış yaptık' dedirtecek. Televizyonlara falan çıkartacak. Türk devleti çıkartacak, göreceksiniz. Şu an devletin, MİT'in elinde oyuncak durumda. Onu kullanıyorlar.


duru görmek durum anmak zaman türk öcalan silâh yanlış

#3 Kopyala

Biz Türkiye’de İsrail ve Amerika’ya karşı mücadele eden tek partiyiz.


mücadele i̇srail tek karşı türkiye parti türki amerika

#4 Kopyala

Suriye Amerikan emperyalizmine karşı aslanlar gibi savaşıyor. Bütün kalbimizle onların mücadelesini destekliyoruz. Gözümüzün önünde Amerika merkezli bir müdahale var. Amerika çeşitli terör örgütlerini Erdoğan yönetimini de kullanarak Suriye'nin üzerine sürdü. 2011 yılından bu yana Suriye'yi parçalamaya çalışıyorlar. Suriye'nin parçalanması Türkiye'nin parçalanması demek, Irak'ın, İran'ın parçalanması demek. Eğer bölge ülkeleri birleşirse o zaman Amerika'nın projeleri ve siyonizmin iddiaları yerle bir olur.


üzer ırak suri emperyalizm bütün göz parçalamak kalbî iddia

#5 Kopyala

Dersim, Ortaçağdır. Tunceli, Cumhuriyet çağıdır. Dersim, şeyhliktir, ağalıktır, eşkiyalıktır. Tunceli, özgürlüğe ve uygarlığa yürüyüştür. Dersim, bölünmeye dönüştür! Tunceli birlik ve dirliktir. Dersim, kandır, gözyaşıdır. Tunceli barıştır.


tunceli ortaçağ gözyaşı yürümek kanmak dersim özgür barış cumhuriyet

#6 Kopyala

Dün devrimci olan, bulunduğu yere kazık çakarsa, yarın gerici olacaktır.


geri yer bulmak yarmak yermek dün yarın yar çakar

#7 Kopyala

Her kriz ve kaos coğrafyası, aynı zamanda devrim coğrafyasıdır. Devrim, sistemin krize girmesi durumunda, emekçilerin ve halkların krize getirdikleri çözümdür. Bu nedenle Avrasya, nesnel olarak bir devrim coğrafyası haline gelmiştir.


kriz emek aynı coğrafya hâl avrasya çözüm zaman devrî

#8 Kopyala

Kobani düşerse Türkiye rahatlar, Kürt yurttaşlarımız da rahatlar. Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü konusunda en büyük adım atılmış olur.


atmak rahatlamak rahat türkiye bütün adım türki birlik yurttaş

#9 Kopyala

Fedaiyim ben. Yani bana kim olduğumu sorsanız, ben o Türk devriminin, 1800’lerin sonlarından gelen Namık Kemaller zincirinin, fedailer geleneğinin son temsilcisiyim.


son namık kemal türk zincir gelmek gelen temsilci sormak

#10 Kopyala

Mao'dan vazgeçen Atatürk'ten vazgeçer, Atatürk'ten vazgeçen Mao'dan vazgeçer. Bunların hepsi bir bütün. Atatürk'e sırtını dönerek bir şey yapılmayacağı gibi Mao'ya sırtını dönerek de yapılmaz. (...) 20. yüzyılda sivrilen çok seçkin üç sima var, Lenin, Atatürk, Mao. Bunların hepsi bir cephenin insanı, hepsi birbirine değer vermiş. Mao, "Çin'in Kemal'i nerede" diyor. Lenin, Atatürk’ün büyük bir devrimci olduğunu kabul ediyor. Atatürk, Fransız ve Rus devrimlerinin Türk devrimini etkilediğini tespit ediyor. Atatürk, Lenin ve Mao arasında bir çatışma yok, cephe birliği var.


aras yok tespit fransız lenin seçki sima sırt dan

#11 Kopyala

Sınıfların, renk ve ırk ayrımlarının, paranın olmadığı bir dünya.


sınıf ayrım dünya ırk renk para

#12 Kopyala

Sol-Sağ ayrımı, herkesin daha kolay anlayacağı gibi, çağımız Türkiyesinde Millî-Gayrimillî saflaşmasında somutlanır. Bu gerçeği Şefik Hüsnüler, Hikmet Kıvılcımlılar, Reşat Fuatlar ve Nâzım Hikmetler, yalnız 1920’ler ve 1930’larda değil, 1940’larda, 1950’lerde ve 1960’larda da aynen bu ifadelerle saptadılar. Buna bağlı olarak Sağ-Sol ayrımına karşı açık tavır aldılar. Çünkü toplumun önündeki mesele millî bağımsızlıktı.


ayrı ifade hüsün 1960 kıvılcım larda fuat mesele sağmak

#13 Kopyala

1991 Körfez Savaşından bu yana PKK’nın ABD emperyalizmi ve İsrail’e karşı tek bir tavrını getirin, getiremezsiniz. 1991’den itibaren PKK merkez yönetimi, stratejisini ABD-İsrail ekseninde kurmuştur. Gerçekçidir, başka türlü kurması da beklenemez. Nitekim PKK yöneticileri, özetle şunu vurguluyorlar: ‘ABD geldi, Irak’ı işgal etti, kuzeyde bir devlet kurdu. Böylece Diyarbakır merkezli Kürdistan’ı kurmanın modeli de oluşmuştur.’ ABD koruması olmasa Kandil kalır mı? Askeri operasyona falan gerek yok, ikmal yollarını kesse yeter. ABD ve AB emperyalistlerinin her alanda desteği olmadan PKK bugünkü durumunu koruyamaz.


askerî korumak abd gerçek kurmak savaş gelmek gerek yetmek

#14 Kopyala

Kürt de biziz Türk de biziz, hepimiz Türk milletiyiz.


türk kürt millet

#15 Kopyala

Tayyip Erdoğanların saltanatını yıkacağız.


yıkmak erdoğan tayyip saltanat

#16 Kopyala

Ey Amerika, Ey Obama; bizim Atatürk'le kuruduğumuz Cumhuriyetimizi yıkamazsınız, vatanımızı bölemezsiniz, böldürtmeyeceğiz. Böldürtmeyecek gücümüz var. Suriye'de yenildiniz, eğer göze alıyorsanız Türkiye'de hayli hayli yenileceksiniz. Sizi yenecek ve sizin bölme emellerinizi, Cumhuriyeti yıkma emellerinizi toprağa gömecek gücümüz var.


bölme türkiye kurumak obama türki yıkmak bölmek yemek göz

#17 Kopyala

Mafya, tarikat rejimini yıkacağız.


mafya tarikat yıkmak rejim

#18 Kopyala

Tayyip Erdoğan yönetiminin Suriye düşmanlığı, Türkiye'nin bölünmesine hizmet etmektedir. (Twitter sitesinden kendisine sorulan soruya verdiği yanıt)


vermek düşman yanıt twitter türki sormak türkiye nin bölmek

#19 Kopyala

Dev-Genç'in adını ben koydum, sen o zamanlar hippiydin.


hippi inmek koy zaman dev koymak genç zamanlamak hipp

#20 Kopyala

Kemalizmi savunacağız.


savunmak kemalizm


İlginizi Çekebilir

Falih Rıfkı Atay sözleri

Falih Rıfkı Atay, Türk gazeteci, yazar ve mille

A. J. Cronin sözleri

Archibald Joseph Cronin (d. 19 Temmuz 1896, İsko

Denis Diderot sözleri

Denis Diderot (5 Ekim 1713 - 31 Temmuz 1784), Fran

Dan Brown sözleri

Dan Brown, 22 Haziran 1964 doğumlu ABD'li yazar.

Ebubekir Sifil sözleri

Ebubekir Sifil (d. 1960), Türk akademisyen, ilahi

Diego Armando Maradona sözleri

Diego Armando Maradona, Arjantinli efsane futbolcu

Deepak Chopra sözleri

Deepak Chopra (d. 22 Ekim 1947 ), Hint asıllı Am

Popüler Yazılar

Aziz Nesin sözleri

Mehmet Nusret Nesin veya bilinen adıyla Aziz Nesin, mizah, kısa öykü, tiyatro ve şiir dallarında pek çok yapıtı bulunan Türk mizah yazarı.

İntikam ile ilgili sözler

İntikam ve cezalandırma fikri çocukça bir hayaldir. Dürüst olmak gerekirse, intikam diye bir şey yoktur. İntikam, güçsüz olduğunuzda ve güçsüz olduğunuz için gerçekleştirmek istediğiniz bir eylemdir: Güçsüzlük hissi ortadan kalktıktan hemen sonra o arzu da buharlaşır.

Erol Taş sözleri

Erol Taş (28 Şubat 1926, Erzurum - 8 Kasım 1998, İstanbul), Türk sinema oyuncusu.